Choď na obsah Choď na menu
 


Krstné meno Katarína je gréckeho pôvodu a znamená "čistá", "mravná". Na Slovensku patrí toto meno medzi Katka, Katarínka, Katuška medzi bežne zaužívané. Meniny oslavujú Kataríny 25. novembra.

U nositeliek krstného mena Katarína prevláda inteligencia, reaktívnosť, emotívnosť a dynamizmus. Kataríny či Katky sa nedajú len tak ovplyvniť. Sú introvertky so vzťahovačnými sklonmi, majú relatívne dobrú vôľu, ale nevedia veci dotiahnuť do konca.

Sú natoľko emotívne, že si nestihnú veci ani premyslieť. Veľmi ľahko sa prispôsobujú. Dobre znášajú neúspechy, lebo vinu väčšinou zvaľujú na iných.

Ak sa Kataríny rozhodujú o budúcom povolaní, zvažujú profesiu novinárky, obchodníčky, podnikateľky, alebo političky.

Kataríny sa rýchlo unavia a prepracujú. Ich životaschopnosť je veľmi dobrá, ale zdravie nestále, priveľmi ovplyvňované náladami. Kataríny potrebujú uvoľnenie, odpočinok a veľa spánku.

Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Ich šťastné farby sú zlatá, hnedá a žltá. Ochranné rastliny ľubovník a mak, ochranné kamene jantár a olivín.

 

 

jej osobné číslo je 2 - Dobrota.
Býva taká dobrá, že ju už odmala ľudia len využívajú a klamú, pretože je aj dôverčivá. Toto meno by mali nosiť znamenia Leva, Strelca, Barana, alebo Blíženca, pretože títo sa dokážu poučiť z vlastných chýb a vedia konať diplomaticky. Vyrovná sa tak dôverčivosť a dobrota, ktorú Katarína prináša svojeje nositeľke. Bude menej plýtvať svojou energioua dokáže rýchlejšie rozlíšiť dobré investície od zlých.
Ak Kataríny používajú meno Katka, potom ich osobné číslo je 5 - Riziko, čo by bolo  veľmi dobré, takisto aj Kata je vhodné, pretože potom je osobným číslom 8 - Peniaze.
Katy je tiež dobrou voľbou, 3 - Schopnosť by mohla podporiť rýchlejšie rozhodvanie a ostrejší úsudok.
 Vhodnou farbou, ktorá toto meno podporuje je zelená, alebo oranžová.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.